Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z robotyki?

Praktycznie każde zajęcia pozalekcyjne dla dzieci mają jakieś zalety. Zajęcia taneczne pozwalają wypracować prawidłową koordynację ruchową i wyczucie rytmu, a nauka programowania przygotowuje najmłodszych do pracy na stanowisku programistów. A co dają zajęcia z robotyki w Częstochowie? Dlaczego właśnie na nie warto postawić?

Stymulacja całego mózgu


Dzięki temu, że w trakcie pracy z robotami dochodzi do aktywizacji różnych części mózgu, zajęcia mają niemalże tak samo dobry wpływ na obie jego półkule. Stymulują rozwój i prawej, i lewej półkuli. Robią to w sposób całkowicie naturalny.

Dzieci, które będą brać czynny (i systematyczny!) udział w zajęciach z robotyki w Częstochowie, zagwarantują sobie świetny rozwój umysłowy. Nie dałoby się go osiągnąć wyłącznie przy pomocy typowych lekcji szkolnych.

Nauka programowania


Robotyka dość mocno wiąże się z programowaniem, więc gdy dziecko jest zapisane na zajęcia z tej pierwszej dziedziny, zawsze ma okazję liznąć tej drugiej. Tworzenie robotów, maszyn i wszelakich urządzeń w dużej mierze polega jednak na ich zaprogramowywaniu.

Nieraz zdarza się tak, że z zajęć z robotyki w Częstochowie maluchy płynnie przechodzą na zajęcia stricte z programowania, gdy tylko okazuje się (czasami dostrzega to sam nauczyciel), że mają większą smykałkę do komputerów niżeli elektrotechniki.

Aktywna praca w grupie


Pobocznym celem każdych zajęć pozalekcyjnych jest rozwój umiejętności interpersonalnych. Zajęcia z robotyki w Częstochowie zawsze odbywają się w grupie, pozwalając dzieciom na nawiązywanie nowych znajomości, a nawet i zawiązywanie przyjaźni.

Dzieci muszą ze sobą pracować i uczą się aktywnej oraz efektywnej współpracy. Wspólnie wyciągają wnioski z podjętych działań, samodzielnie odkrywają błędy i pracują tak, by wspólnie je rozwiązywać.

Rozwój zdolności manualnych


Warto też wiedzieć, że robotyka to nie tylko klepanie kodu na komputerze albo wykonywanie dziwnych obliczeń. W jakimś stopniu jest ona dziedziną wymagającą pracy ręcznej, dlatego na zajęciach z robotyki w Częstochowie dość dużo czasu poświęca się na pogłębianie umiejętności manualnych.

Zajęcia gwarantują niemalże holistyczny rozwój. Pracują i nad umysłem, i nad ciałem, a to czyni z ich coś super wartościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *