Technika w służbie zdrowia i smaku

W upalne dni chętnie sięgamy po napoje. Zdrowa dieta zakłada, że w spożywanych przez nas płynach powinno być jak najmniej konserwantów i sztucznych barwników. Najlepszą odpowiedzią na te wymagania są osobiście przyrządzane soki.

Zdrowy nawyk

Zakłada się, że człowiek powinien codziennie przyjmować od 1,5 do 2 litrów płynów. Można to osiągnąć pijąc herbatę, kawę, sok, wodę, zupę czy kompot. Możliwości jest wiele. Sokowirówka pozwala na samodzielne przyrządzanie soków. Jest to bardzo zdrowa opcja. Dzięki sokowirówce nie tylko nawadniamy organizm, ale też dostarczamy mu witamin i mikroelementów. Warto sięgać po soki tak często jak tylko się da.

Technika w służbie zdrowia i smaku

Owoce są smaczne i zdrowe. Ludzie od wieków sięgają po nie. Jednak dawniej chcąc napić się soku ze świeżych owoców trzeba było wyciskać je ręcznie. Było to żmudne i czasochłonne zajęcie. Sokowirówka zrewolucjonizowała świat kuchni. Wystarczy przygotować owoce, wrzucić je do urządzenia i po chwili otrzymać pyszny, świeży sok. Zgodnie z nazwą sokowirówka odwirowuje sok z dostarczonych owoców i warzyw. Surowiec jest najpierw ścierany na miazgę, a następnie dzięki sile odśrodkowej wytworzonej w urządzeniu wydobywany jest z tego miąższu sok.

Pij, na zdrowie

Sok może być dodatkiem do dania lub spożywany osobno. Każdy, czy to dziecko, nastolatek, dorosły czy też senior potrzebuje w swojej diecie witamin. Soki wpasowują się w to zapotrzebowanie. Trzeba tylko pamiętać, żeby soki produkowane w sokowirówce wypijać zaraz po przygotowaniu. Wtedy są najzdrowsze. Z czasem tracą wiele ze swoich prozdrowotnych właściwości. Dzieje się tak z powodu dużej ilości tlenu, która dostaje się do płynu w trakcie wirowania. Widać to po białej pianie unoszącej się na powierzchni soku. Mikroelementy utleniają się w dość krótkim czasie po uzyskaniu soku. Nie można więc przygotowywać go zbyt wcześnie przed planowanym spożyciem, ani nie należy przechowywać go w lodówce. Najlepiej wypić od razu po zakończeniu działania sokowirówki.

Warto zwracać uwagę na składniki swojej diety. Można w ten sposób świadomie wzmacniać organizm i chronić go przed chorobami. Przy okazji można rozkoszować się wieloma niesamowicie pysznymi smakami.

Sokowirówkę gastronomiczaną znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *