Profesjonalne urządzenia do produkcji deserów lodowych

Konkurencja w branży gastronomicznej jest ogromna. W trudnych warunkach kryzysu ekonomicznego przedsiębiorcy mają problem z utrzymaniem się na rynku, a obroty firm coraz częściej nie generują zysku, który pozwala na rozwój biznesu.
Zbliżające się upalne miesiące są doskonałą okazją do rozszerzenia oferty punktu gastronomicznego o desery lodowe – granity i sorbety, które są zdrowe i wyjątkowo orzeźwiające.

Granita Sycylią pachnąca

Tradycyjna granita od wieków produkowana jest na Sycylii. To zmrożona mieszanina wody, cukru i soku z cytryny. Ma strukturę lodowych ziarenek. Podawana jest w pucharkach, a Włosi jedzą ją z drożdżowymi maślanymi bułeczkami briosi.

W Grecji ulubionym deserem jest kawa frappe – rodzaj granity na bazie kawy, mleka lub śmietanki i cukru.

W innych krajach Europy Południowej granity przyrządza się z soków owocowych, migdałów, orzechów. Czasem dodaje się mleko albo śmietankę, co odróżnia granitę od sorbetów.

Sorbety – desery dla dbających o sylwetkę

Sorbety to rodzaj lodów wodnych, które zawierają głównie świeże owoce lub soki owocowe. Smak sorbetów można zmieniać dodając likier lub wino. Dla nadania sorbetowi puszystości i aksamitności stosuje się dodatek piany ubitej z białek. Są lekkie, niskokaloryczne, bardzo orzeźwiające – doskonała propozycja na upały.

Od granity sorbety odróżnia struktura. Granitę można porównać do mieszaniny lodowych grudek, które zjada się łyżeczką lub zasysa przy pomocy grubej słomki. Sorbety są gęste, gładkie i można z nich formować kulki, przez co są uważane za lody.

Oferta dla przedsiębiorców http://siorbet.pl

W każdym punkcie gastronomicznym można znaleźć miejsca na instalację granitora. To nablatowe, niewielkie urządzenia, które wyposażone są w system chłodzenia oraz komory, w których mieszane są granity lub sorbety. Granitor może także mieszać kawę frappe, herbatę mrożona, koktajle i smoothie, mrożone drinki oraz jogurty.

Na stronie http://siorbet.pl znajduje się oferta granitorów oraz akcesoriów pomocnych przy produkcji deserów i napojów lodowych. Tu można zakupić syropy do granity, proszki do lodów, koncentraty oraz opakowania i naczynia do serwowania gotowych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *