Jakie deski do serwowania steków wybrać?

Żeby zachwycić smakiem, stek powinien być świeży, soczysty i dobrze wypieczony. Nie bez znaczenia jest jednak również sposób podania. Doświadczeni restauratorzy wiedzą, że człowiek w dużej mierze je oczami – zmysł wzroku wpływa na to, jak odbierany jest smak potrawy. Jak odpowiednio podać steki? Idealnym wyborem będzie stylowa i praktyczna deska.

Dlaczego podawać steki na desce?

Steki to obecnie jedna z najchętniej serwowanych przed restauracje potraw. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, trzeba zadbać o jakość mięsa i jego odpowiednie przygotowanie. Mięso powinno być świeże i pochodzić od sprawdzonego producenta. Musi zostać dobrze przyprawione i przysmażone. Stek powinien być wypieczony, ale soczysty, delikatny w smaku. Jak podawać przygotowane mięso? Im apetyczniej będzie wyglądał posiłek, tym lepiej zostanie oceniony przez restauracyjnych gości. Idealnym sposobem na serwowanie steków są deski. Nie tylko oryginalnie się prezentują i wzbudzają skojarzenia ze smaczną, naturalną, domową kuchnią, ale też są bardzo praktyczne. Bez problemu można na nich kroić mięso, a także podawać dodatki: warzywa, sałatki, przekąski.

Deski do serwowania steków – jakie sprawdzą się najlepiej?

Decydując się na podawanie steków na desce, trzeba pamiętać o doborze wysokiej jakości akcesoriów do serwowania. Deski muszą być solidne, ładnie wykończone, wykonane ze szlachetnej jakości materiału. Tylko wtedy sprawdzą się w częstym użytkowaniu, jakie będzie miało miejsce w lokalu gastronomicznym. Długo zachowają też estetyczny wygląd.Do steków doskonale nadają się deski drewniane. Mają ponadczasowy styl, budzą skojarzenia z tym, co naturalne i zdrowe. Drewno to przytulność, ciepło i bezpieczeństwo. Oprócz tego akcesoria drewniane ze szlachetnych gatunków drewna są bardzo trwałe. Nie wpływają również na zmianę smaku potrawy. Inna propozycja do deski z kamienia – bardzo trwałe, eleganckie, stylowe, pod warunkiem, że wykonane z surowca najwyższej jakości.

Gdzie kupić deski do serwowania steków?

Deski do serwowania steków można zakupić zarówno w sklepach z akcesoriami kuchennymi, jak i w profesjonalnych marketach gastronomicznych. Sporym wyborem mogą pochwalić się liczne sklepy internetowe.Najważniejsze to wybierać akcesoria dobrej jakości, pochodzące od sprawdzonego, wykorzystującego trwałe, wytrzymałe materiały producenta. Warto zwrócić uwagę również na dopracowane wzornictwo, współgrające z estetyką lokalu gastronomicznego.

Deski do serwowania steków znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *