Alkomaty policyjne

Jeśli choć raz zastanawiałeś się nad tym, czy możesz prowadzić samochód po przysłowiowym jednym piwie, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to stresująca sytuacja. Tego typu sprawy niejednokrotnie kończą się na rezygnacji z samodzielnego prowadzenia samochodu. Jeśli masz już dość ciągłego zastanawiania się, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Tym rozwiązaniem jest alkomat.

Alkomaty profesjonalne

Dla własnego bezpieczeństwa każdy kierowca powinien wozić ze sobą alkomat. Oczywiście nie jest to wymóg uregulowany przepisami prawnymi, jednak posiadanie alkomatu może okazać się niezwykle pomocne. Jak zatem wybrać alkomat? Wbrew pozorom wybór alkomatu nie jest wcale łatwą sprawą, kupując alkomat należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość oraz materiał z którego jest wykonany. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oraz modeli alkomatów, jednak jak wybrać ten najlepszy? Alkomaty profesjonalne, czyli takie, których przeważnie używają policjanci to z reguły alkomaty dowodowe. Alkomaty dowodowe (inaczej nazywane także alkomatami policyjnymi) to urządzenia o najwyższym wskaźniku dokładności. Sprzęt ten jest bowiem wyposażony w sensor spektrofotometryczny. Sensor jest to element alkomatu, który odpowiada za pomiar ilości promili w organizmie człowieka. Tak jak wspomnieliśmy alkomaty policyjne są wyposażone w sensor spektrofotometryczny, który jest najdokładniejszy, a co za tym idzie, także najdroższy (nic więc dziwnego, że wykorzystywany jest głównie do produkcji alkomatów profesjonalnych).

Czym sensor spektrofotometryczny różni się od pozostałych sensorów?

Przede wszystkich sensor spektrofotometryczny wykorzystuje spektrum podczerwieni. Jest to innowacyjna metoda charakteryzująca się bardzo dużą dokładnością oraz stosunkowo małą szansą na pomyłki. Jak widać zakup profesjonalnego alkomatu to najlepsze rozwiązanie.

Gdzie można dostać alkomaty policyjne i jaka jest ich cena?

Alkomaty dowodowe można dostać w niemal każdym profesjonalnym sklepie z artykułami samochodowymi lub przedmiotami policyjnymi. Jeśli jednak nie masz tego typu sklepu w pobliżu, możesz postawić na zakupy online. Decydując się na zakup alkomatu dowodowego, należy liczyć się z tym, że jego cena może wahać się od tysiąca do nawet trzech tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *