Wady i zalety prześcieradła z gumką

Wygodna pościel bardzo poprawia jakość snu. Elementem, który potrafi ten sen zakłócić jest prześcieradło, które często się zsuwa lub podwija. Alternatywą dla tradycyjnego prześcieradła mogą być prześcieradła z gumką. Przedstawiamy ich główne zalety i wady.

Prześcieradło z gumką – co to takiego?

W sprzedaży można spotkać dwa rodzaje prześcieradeł – tradycyjne prostokątne kawałki tkaniny oraz takie, których brzegi są zaopatrzone w gumkę. Te drugie to właśnie prześcieradła z gumką.Prześcieradło z gumką charakteryzuje się tym, że oprócz gumki tworzącej rodzaj ściągacza, ma też 15-20 cm zakładki. Taka konstrukcja sprawia, że po założeniu na materac, prześcieradło nie zsuwa się, przylegając doskonale do materaca.

Dlaczego warto mieć prześcieradła z gumką

Prawidłowo dobrane i założone prześcieradło z gumką idealnie przylega do materaca. Dzięki ściągaczowi z gumy nie spada z niego i nie zwija się. A właśnie to najczęściej dzieje się z prześcieradłami z czasie snu. Zakładanie i zdejmowanie prześcieradła z gumką jest wyjątkowo proste. Gumka rozciąga się, więc podłożenie zakładek pod materac jest bezproblemowe i szybkie. To zaleta, którą szczególnie docenią osoby codziennie ścielące łóżka.

Jak dobrać prześcieradło do materaca?

Najczęściej spotykane są prześcieradła wykonane z bawełny. Jednak coraz większą popularność zdobywają uszyte z dżerseju. Ich zaletą jest wyjątkowa miękkość i gładkość. Zimą chętnie używa się prześcieradeł z frotty. Przy wyborze prześcieradeł koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich wielkość. Muszą być bardzo dobrze dobrane. Za małe po prostu spadną z materaca, a za duże będą nieestetycznie zwisać i się rolować w trakcie snu.

Czy składanie naprawdę jest takie trudne?

Część osób nie kupuje prześcieradeł z gumką ze względu na trudności z ich składaniem. Rzeczywiście ich składanie może wydawać się bardzo kłopotliwe, o ile nie zna się właściwej metody. Szybkie składanie trzeba rozpocząć od złożenia prześcieradła na pół i wsunięcia rąk w sąsiednie rogi. Następnie łączymy dłonie, na prawą dłoń nakładamy rogi z lewej ręki i kładziemy prześcieradło na czymś płaskim. Teraz rogi z prawej strony zaginamy na 1/3 szerokości, a te z lewej kładziemy na prawej. Otrzymany prostokąt składamy do pożądanej wielkości.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercievegehome.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *