Uszczelki do kabiny prysznicowej – obalamy popularne mity

Tak wokół zakupu, jak i użytkowania i wymiany uszczelek do kabiny prysznicowej nagromadziło się wiele mitów. Warto obalić te najbardziej niebezpieczne, a dzięki temu – móc cieszyć się długą żywotnością samych uszczelek.

Mit o trwałości uszczelek

Wiele osób ze zdumieniem przyjmuje do wiadomości to, że uszczelki do kabiny prysznicowej powinny być regularnie wymieniane. Co więcej, wiara w ich trwałość jest niejednokrotnie silna nawet pomimo namacalnych dowodów na to, że nie jest uzasadniona. Uszczelki do kabiny prysznicowej zużywają się. Niekorzystnie działa na nie zarówno nieustanny kontakt z wodą, jak i z mydłem i detergentami. Nie można też zapominać o tym, że znajdują się w środowisku atrakcyjnym dla pleśni i grzybów. Pierwsze zmiany w ich wyglądzie i strukturze są trudne do dostrzeżenia gołym okiem, już one uświadamiają jednak, że warto pomyśleć o zastąpieniu zużywającego się elementu nowym. Regularna wymiana uszczelki chroni zresztą nie tylko samą łazienkę, ale również nasze zdrowie, bo zapobiega obecności szkodliwych drobnoustrojów w kabinie prysznicowej.

Mit o wysokiej cenie i trudnej konserwacji uszczelek

Wiele osób nie spieszy się z wymianą uszczelek do kabiny prysznicowej z powodu innego mitu, uważanego słusznie za równie niebezpieczny co mit na temat ich wyjątkowej żywotności. Ciągle panuje przekonanie, że mamy do czynienia z rozwiązaniami drogimi, których wybór nie jest prosty. O ile prawdą jest to, że kupując nową uszczelkę warto znać podstawowe parametry samej kabiny, o tyle trudno zgodzić się z tym, że same uszczelki zwracają na siebie uwagę właśnie ze względu na wysoką cenę. Ta jest przystępna nawet w przypadku rozwiązań naprawdę wysokiej jakości. Sama konserwacja uszczelki do kabiny prysznicowej również nie jest tak skomplikowana, jak się to nam początkowo wydawało. Co więcej, nie wymaga nawet stosowania silnych detergentów. Zwykle pomocna okazuje się szczotka do czyszczenia, a w przypadku poważniejszych zabrudzeń – roztwór z octu i ciepłej wody. To właśnie jej regularne czyszczenie jest zresztą najlepszym sposobem na podniesienie żywotności uszczelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *