Projektowanie domów z drewna – drewniane rezydencje

Osoby, które stać na wybudowanie własnej rezydencji nie muszą się przejmować kwestiami finansowymi. Tu nie jest istotne, ile zapłaci się za działkę, projekt domu czy materiały niezbędne do jego wzniesienia. Liczy się okazałość, niepowtarzalność i oczywiście komfort. Czy można zatem zbudować dom z drewna, który będzie mógł nosić miano prawdziwej rezydencji?

Rezydencje z drewna – czy to w ogóle możliwe?

Projekty domów drewnianych kojarzą się nam najczęściej z domami zwykłymi, niewyróżniającymi się niczym szczególnym oraz z domkami letniskowymi czy wypoczynkowymi. Rezydencje z drewna powstają niezwykle rzadko i – może właśnie to sprawia, że wielu zamożnych ludzi chciałoby wznieść swoją drewnianą rezydencję. Czym taka rezydencja by się charakteryzowała oraz jaką miałaby przewagę nad domem wybudowanym w technologii tradycyjnej? Najważniejszą przewagą drewnianej rezydencji byłby czas jej wznoszenia – w porównaniu do tradycyjnego domu byłby znacznie krótszy. Oszczędność czasu umożliwia szybsze wprowadzenie się do niej oraz szybsze rozpoczęcie korzystania z jej uroków. Drugim, równie ważnym atutem rezydencji drewnianej są nieco inne możliwości aranżacji. Wewnątrz pomieszczeń możemy w sposób naturalny mieć surowe, bardzo modne w ostatnim czasie drewno.

Projektowanie domów z drewna – rezydencje

Czym charakteryzują się drewniane rezydencje? Przede wszystkim bardzo ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. W części dziennej rezydencji można wyróżnić przestronny salon, który nie musi być połączony z dużą jadalnią, w której zmieści się cała rodzina oraz wielu gości. Niezbędnym elementem każdej rezydencji jest pokój gościnny, pokój do pracy oraz tak zwany pokój gier. Przyda się również sauna (notabene wykonana w drewnie), czy pokój kąpielowy wraz z jacuzzi. W strefie nocnej nie powinno zabraknąć przestronnych sypialni, garderoby oraz łazienek – najlepiej po jednej do każdej sypialni. Dzięki temu uniknie się tłoku podczas toalety porannej oraz tuż przed wyjściem na przyjęcie.

Drewniane rezydencje – choć bardzo oryginalne, nie cieszą się obecnie dużą popularnością w Polsce. Najczęściej tego typu domy można spotkać w górach oraz w okolicach Puszczy Białowieskiej – czyli tam, gdzie buduje się głównie z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *