Panele samoprzylepne

Panele samoprzylepne

Remont mieszkania jest tematem szerokim i głębokim jak ocean. Gotowych produktów oraz aranżacji jest bez liku. Dodatkowe pomysły na remont podsuwa nam nasza własna wyobraźnia lub wynajęci dekoratorzy i architekci, a na wszystko wpływ niebagatelny mają również nasz środki finansowe, jakie na remont możemy lub chcemy przeznaczyć, jak również chęć lub jej brak do angażowania się w remont o szerokim zakresie. Jak wiadomo remont taki, wiąże się z oczywistymi niedogodnościami.

Panele samoprzylepne – prosta metoda na odświeżenie mieszkania?

Remont zakrojony na szeroką skalę zazwyczaj zajmuje nam większą część urlopu i sprawia, że mieszkanie jest bardzo mało funkcjonalne w tym czasie. Dla takich osób firmy zajmujące się produkcją akcesoriów remontowych, od czasu do czasu wypuszczają na rynek produkty, które mają w prosty sposób sprawić, aby mieszkanie było odświeżone jak po remoncie. Jednym z takich produktów są panele winylowe samoprzylepne na sciane oraz podłogę.

Czy panele samoprzylepne ścienne są faktycznie wartym uwagi produktem?

Panele samoprzylepne wydają się idealnym rozwiązaniem, ale jak zawsze w przypadku tego typu „sprytnych” wyrobów, są wątpliwości w sprawie ich jakości oraz wytrzymałości. Aby dobrze przeanalizować temat, warto skupić się na jednym ich rodzaju.

Panele samoprzylepne ścienne – warto o nich wiedzieć przede wszystkim to, że wizualnie są produktem bardzo estetycznym. W zależności od tego, co potrzebujemy, mogą one imitować drewno, kamień (na przykład marmur) lub cegłę (panele strukturalne). Sposób montażu jest banalnie prosty. Po zdarciu osłony spodnia część panelu tworzy samoprzylepną powierzchnię, którą po prostu naklejamy. Przed naklejeniem należy przygotować powierzchnię, ale zazwyczaj ogranicza się to do odtłuszczenia i sprawdzenia, czy niektóre element ściany (jak na przykład stara farba), nie są luźno z niż związane. Jest to największa ich zaleta.

Panele winylowe samoprzylepne na sciane – trwałość

Kiedy zamontujemy panele winylowe, będziemy zapewne zastanawiać się, ile czasu na naszej ścianie panele wytrzymają. Produkty z tej kategorii są jak się okazuje bardzo wytrzymałe, szczególnie jeśli idzie o narażenie na wilgoć oraz podwyższoną temperaturę. Z tego powodu możemy samoprzylepne panele winylowe z powodzeniem montować w kuchniach oraz łazienkach. Są również odporne na zabrudzenia, a jeśli już wymagają czyszczenia, można tego dokonać za pomocą zwykłej szmatki z ciepłą wodą lub detergentem.

Chociaż panele winylowe są stosunkowo nowym produktem, zbieraj coraz więcej pozytywnych opinii. Warto jest więc przeanalizować możliwość ich zamontowania we własnym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *