Panele podłogowe w kuchni czy łazience to już nie rzadkość

Przyjemne ciepło, delikatność i miękkość – tym zdecydowanie charakteryzują się podłogi panelowe, dlatego też królują w naszych mieszkaniach. Znacznie tańsze o drewnianych pozwalają na szybką
i wygodną zmianę, jeśli najdzie nas taka ochota. Jeśli więc zmieniasz meble w swoim salonie, pomyśl również o wymianie podłogi panelowej.

Dlaczego warto zainwestować w panele podłogowe?

Wnętrze swojego salonu lubimy odmieniać nawet co kilka lat. Jeśli diametralnie zmieniamy jego wygląd, warto pomyśleć również o zmianie podłogi. Panele to niedrogi sposób na zmianę wyglądu całego salonu. Każdy sklep z panelami oferuje bardzo szeroki wybór tego produktu, który czasami możemy dostać w bardzo atrakcyjnych rabatach i promocjach. Jeśli nasze stare panele są już nieco zużyte, pomyślmy jak ciekawie odmienić pokój zmieniając kolor paneli i zamiast tradycyjnego drewna wybrać takie w kolorze kamienia lub betonu.

Panele podłogowe nie dość, że są tańsze, to również znacznie łatwiej je montować. Prosty montaż jest ich zdecydowaną zaletą. Nie trzeba używać klejów, ponieważ wyposażone są w specjalne zatrzaski. Nie generują brudu i pyłu. Wymiana paneli to zdecydowanie zabieg szybki i czysty, który zajmuje niedużo czasu. Możemy nawet spróbować zrobić to samodzielnie. Taka szybka wymiana pozwala częściej odmieniać wygląd naszego mieszkania – jeśli tylko sprawia nam to przyjemność.

Do salonu, kuchni, a nawet łazienki

Nowoczesne rozwiązania sprawiły, że panele z powodzeniem można zakładać już nawet w łazienkach. Są na pewno wersją znacznie cieplejszą od tradycyjnego gresu kładzionego w tych pomieszczeniach. Do tego celu służą panele winylowe, które nie absorbują wilgoci i wody, więc nie musimy martwić się rozlaną wodą z wanny czy prysznica. Sklep z panelami pod tym względem posiada również szeroką i ciekawą ofertę.

Równie popularne stają się panele w kuchni. Jeśli przeszkadza nam zimno generowane przez płytki i nie posiadamy ogrzewania podłogowego, to panele będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Są łatwe do utrzymania w czystości, a szeroki wybór kolorów pozwala łatwo zgrać je z resztą mebli.

Na co zwrócić uwagę odwiedzając sklep z panelami?

Panele podłogowe różnią się grubością oraz klasą ścieralności. Powinniśmy więc wziąć to pod uwagę, gdy decydujemy się na ich montaż. Im grubsze panele, tym solidniejsza i trwalsza podłoga na lata, ale również wyższa cena.

Klasa ścieralności informuje nas o tym, jak panele będą się zachowywać pod wpływem wzmożonego ruchu. Jeśli będą intensywnie użytkowane, to zdecydowanie warto wybrać klasę wyższą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *