Nieoceniona pomoc niani

Opieka nad dziećmi jest bardzo wymagająca. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, a do tego każde dziecko ma inny charakter. Rodzice pragną dać dzieciom wszystko to, czego potrzebują, ale nie zawsze mogą im dać swój czas. Dlatego w takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc niani, którą można wynająć na godziny bądź w celu wykonywania określonych obowiązków.

Jaką nianię wybrać?

Niani powierza się bardzo ważny obowiązek dbania o własne dziecko. Nic więc dziwnego, że wybór niani nie jest taki prosty. Musi to być osoba uczciwa, wiarygodna, odpowiedzialna i sympatyczna, dobrze jeśli ma doświadczenie w opiece nad dziećmi. Dzieci zależnie od wieku w jakim są, mają różne potrzeby. Całkiem inne potrzeby mają niemowlęta, a całkiem inne dzieci przedszkolne i szkolne.

Wybierając nianię warto też zwrócić uwagę na to, ile zarabia niania na opiece nad dziećmi. Nianie mają różne stawki godzinowe, niektóre pobierają określoną opłatę za wykonanie określonych obowiązków, takich jak: odprowadzenie dziecka do przedszkola, wyjście z dzieckiem na spacer, odrabianie z nim lekcji itp.

Ile zarabia niania na wsi, a ile w mieście?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że zarobki niań różnią się pod względem tego, w jakim mieście świadczą swoje usługi. Gdyby tak porównać, jakie są zarobki niań pracujących w Warszawie i w małej miejscowości Wodzisław Śląski, to można się zdziwić faktem, że niania w Warszawie za godzinę opieki nad dzieckiem dostaje 20zł a niania ze Śląska tylko 10zł. Zarobki te wiążą się jednak z sytuacją ekonomiczną danych rejonów.

Nie ma się więc czemu dziwić, że wiele niań wyjeżdża za pracą do dużych miast. Tam mogą o wiele więcej zarobić na opiece nad dzieckiem. W dużym mieście łatwiej jest też znaleźć pracę w tym zawodzie, bo wielu rodziców w takich rejonach pracuje zawodowo.

Profesjonalizm i empatia

Niezależnie od tego ile zarabiają nianie, muszą one być profesjonalistkami w swoim zawodzie. Powinny one pełnić obowiązki skrupulatnie i odpowiedzialnie, dzięki temu będą się cieszyły lepszą renomą. Ważne jest też to, by były osobami empatycznymi i by potrafiły zrozumieć każde dziecko.

Niania powinna nie tylko opiekować się dzieckiem, ale także je wychowywać i uczyć dobrego zachowania. Bardzo często zdarza się tak, że to właśnie niania spędza z dzieckiem większą część dnia, to sprawia, że jest ona wzorcem do naśladowania dla dziecka. Jej zachowanie musi więc być bez zarzutu, do tego powinna to być osoba miła, uśmiechnięta i kreatywna, by mogła z dzieckiem spędzać czas na wiele różnych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *