Jak wybrać użyteczny domek do ogrodu?

Ogród jest tym miejscem, które stanowi o atrakcyjności każdej posesji mieszkalnej. Bez względu na to, czy nieruchomość jest położona na terenie miejskim, czy wiejskim, rozsądnie ułożony i zadbany ogród jest jej niewątpliwą ozdobą i zarazem wizytówką, stanowiącą chlubę właścicieli. Nic jednak nie bierze się znikąd – piękny wygląd ogrodu jest pochodną regularnego dbania o jego stan. A także posiadania odpowiednich narzędzi i urządzeń, przeznaczonych do tego celu.

Bez domku ogrodowego ani rusz

Każdy producent domków ogrodowych w swoich materiałach reklamowych umieszcza przekaz, zgodnie z którym bez domku ogrodowego nie może istnieć żaden atrakcyjny ogród. Choć z tego punktu widzenia ma to oczywiście przede wszystkim znaczenie marketingowe, to jednak nie sposób odmówić racji takiej tezie.

Ilość narzędzi ogrodowych i urządzeń, jakie musi zgromadzić właściciel przeciętnej wielkości ogrodu może przyprawić o zawrót głowy. Można oczywiście trzymać wszystkie te przedmioty w garażu lub piwnicy, jednakże nie jest to ani wygodne, ani swobodne. Zabiera bowiem znaczną ilość miejsca w garażu, a przy tym oznacza konieczność częstych wędrówek pomiędzy ogrodem a garażem, w celu przynoszenia i odnoszenia potrzebnych w danym momencie narzędzi.

Jaki domek będzie odpowiedni?

Decydując się na zakup domku ogrodowego należy mieć na uwadze przede wszystkim kilka parametrów. Przede wszystkim ilość zgromadzonych narzędzi i urządzeń, która z kolei wynika pośrednio z wielkości ogrodu i sposobu jego urządzenia. W małym ogrodzie, nie przekraczającym 200-250 m2 z powodzeniem sprawdzą się domki najmniejsze, o powierzchni nie przekraczającej kilku metrów kwadratowych.

Jednakże wraz ze wzrostem powierzchni ogrodu coraz większa staje się także ilość gromadzonych przedmiotów, a także stosowane są większe modele kosiarek, zajmujące rzecz jasna więcej miejsca. Proporcjonalnie do tych parametrów powinna zatem rosnąć wielkość planowanego do zakupu domku. Każdy producent domków ogrodowych stara się maksymalnie zróżnicować ofertę swoich produktów, różnorodność opierając przede wszystkim właśnie na rozmiarze domków.

Ostateczny wybór

Wiedząc mniej więcej, jaka jest oczekiwana wielkość domku można przystąpić do finalizacji zakupu. Wprawdzie na rynku dostępne są modele domków ogrodowych z różnych materiałów, jednakże przytłaczająca większość z nich wykonana jest z drewna. Stąd też, jeśli ma się ogród urządzony w klasyczny sposób, nie warto zaprzątać sobie głowy domkami z innego budulca niż drewno.

Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto przyjrzeć się ofertom co najmniej kilku producentów domków ogrodowych. Mając takie rozeznanie, a do tego wiedzę na temat własnych oczekiwań i zapotrzebowań można dokonać świadomego wyboru domku, który w funkcjonalny sposób będzie służył przez kolejne lata.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *