Jak wybrać najlepsze fotele do twojego biura?

W pracy spędzamy znaczną część naszego życia. Nie od dzisiaj wiadomo, że warunki w jakich ją wykonujemy mają ogromny wpływ nie tylko na naszą efektywność, ale również na zdrowie. Wielogodzinna praca przy komputerze w pozycji siedzącej i złej jakości fotel biurowy mogą przyczynić się do powstawania wad kręgosłupa, bólów głowy, migren, trudności ze skupieniem. Warto więc poszukać najlepszego rozwiązania, które zapewni nam i efektywność i komfort i zdrowie.

Jak fotel biurowy może pomóc w pracy?

Dobrze dobrany fotel biurowy powinien umożliwiać użytkownikowi zachowanie prawidłowej pozycji podczas siedzenia. Wyprofilowane siedzisko, wspierające odcinek lędźwiowy kręgosłupa, podłokietniki, zagłówek, regulacja wysokości, a czasem i podnóżek – wszystko to, by wspierać kręgosłup i zapewnić jak największy komfort użytkowania, który przekłada się również na lepsze skupienie uwagi i co za tym idzie – efektywność. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również fotele obrotowe.

Krzesła biurowe obrotowe: gadżet czy konieczność?

Fotele obrotowe to bardzo popularne meble biurowe. Są nie tylko ciekawym elementem wyposażenia, ale również niezwykle praktycznym narzędziem pracy. Dzięki obracanemu siedzisku umożliwiają wykonywanie wielu czynności w zasięgu osi pracownika – nie trzeba wstawać z krzesła żeby, np. zrobić ksero, które znajduje się za nim. Pozwalają więc zaoszczędzić energię i czas. Krzesła biurowe obrotowe to już wiec nie tylko gadżet biurowy, a praktyczny mebel poprawiający komfort pracy.

Jakie fotele obrotowe sprawdzą się najlepiej w Twoim biurze?

Dobierając fotel obrotowy do biura warto przyjrzeć się kilku parametrom nie tylko samego fotela, ale również przestrzeni, do której jest dobierany i funkcjom, które najbardziej przydadzą się podczas pracy. Krzesła biurowe obrotowe posiadają obecnie szereg udogodnień dla swoich użytkowników. Jeśli biuro jest słabo klimatyzowane, dobrze postawić na modele z oddychających materiałów lub z wentylowanymi oparciami. Do pracy z komputerem sprawdzą się podłokietniki. Jeśli nasza praca wymaga chwil do namysłu – warto wybrać fotel obrotowy z wyprofilowanym oparciem i zagłówkiem. Można zainwestować również w podnóżek.

Komfort pracy i zdrowie to jedne z najważniejszych kwestii wpływających na nasze zadowolenie z wykonywanej pracy. Dobrze więc zadbać o to, by dzięki dobremu fotelowi biurowemu pracowało się wygodnie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *