Jak wybrać najlepszą pościel?

Na komfort wypoczynku składa się wiele czynników. Należy do nich nie tylko rodzaj materaca, z którego wykonano łóżko, ale także – rodzaj wybranej pościeli. Jak zatem dobrać tekstylia do sypialni, aby było nie tylko praktyczne i komfortowe, ale również dobrze się prezentowały?

Bawełna, satyna czy kora?

Tkanina, z której została wykonana każda, w szczególności zaś duża posciel, powinna być podstawowym kryterium podczas jej zakupu. Na rynku są przy tym dostępne tekstylia pochodzenia naturalnego oraz wykonywane z tworzyw sztucznych. Jeśli zatem mowa o tkaninach naturalnych, mogą to być:

*bawełna,
*len,
*wełna,
*jedwab,
*włókna bambusowe.

Jaki rozmiar jest najlepszy?

Podstawowym i najczęściej spotykanym rozmiarem poszewki na kołdrę jest 140 x 200 cm. Może się ona jednak nie sprawdzić w przypadku dużych, dwuosobowych łóżek sypialnych. Dlatego coraz większą popularnością ciesz się duża posciel, w rozmiarach 200 x 200 cm. Dostępna jest także pościel 200×220 cm. Na dużej kołdrze bardzo ładnie prezentują się rozmaite wzory. Z tego też powodu warto rozważyć zakup większego odpowiednika tradycyjnego komplety pościeli.

Odpowiednie użytkowanie

Pościele 200 na 220 cm mogą sprawiać pewne trudności podczas zakładania czy zdejmowania z kołdry, jednak są niezwykle praktyczne i dają wysoki komfort wypoczynku. Każda pościel, bez względu na jej rozmiary- wymaga przy tym właściwych zabiegów, aby przez długi czas pozostała miękka, a jej kolory nie straciły na intensywności.

Jeśli wybrano zatem dużą, praktyczną pościel 200×220 cm, jej pranie powinno być przeprowadzane zgodnie z wytycznymi znajdującymi się na metce. Nie warto też przesadzać z ilością proszku, dobrze sprawdzi się natomiast słuszna porcja płynu do płukania, który nada wyjątkowej świeżości tkaninom. Warto też zwrócić uwagę na program wirowania i ograniczyć go do minimum. Pościele 200 na 220 cm nie będą wtedy bardzo pogniecione, a dobrze rozwieszone na suszarce i tak wyschną w dość krótkim czasie.

Pochodzenie pościeli

Kupując komplet pościeli, warto stawiać na zaufanych i sprawdzonych producentów. Dobrze jej dokładnie sprawdzić składy surowcowe oraz przędzę i sposób szycia poszczególnych elementów pościeli. W ten sposób będzie można cieszyć się ich kształtem i intensywnością kolorów na dłużej, bez obawy o to, że pranie może zmienić właściwości pościeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *