kasetony na sufit

5 zalet kasetonów sufitowych 3D

Mają wielu fanów na całym świecie, chociaż nie są lubiane przez każdego – nie można odmówić im jednak kilku ważnych zalet. Jakie są główne plusy zastosowania kasetonów na sufit 3D? Zapraszamy do ich sprawdzenia!

1. Atrakcyjny wygląd


Przede wszystkim kasetony na sufit 3D mają elegancki, stylowy wygląd. Można zakupić je obecnie w wielu wariantach do wyboru i dopasować do każdej aranżacji wnętrza.

Dostępne są kasetony wykonane w całości ze styropianu, ale również można kupić kasetony sufitowe powlekane, które wykończone są specjalnymi powłokami zmywalnymi nadającymi im efektowny wygląd, na przykład przypominający drewno.

2. Dopasowane do każdej aranżacji


Dzięki tak wielu ciekawym wzorom kasetony sufitowe powlekane oraz zwykł kasetony styropianowe doskonale pasują do wielu aranżacji.

Można dobrać je do wnętrz nowoczesnych – wtedy najczęściej wybierane są proste kasetony na sufit 3D, na przykład z wzorami geometrycznymi.

Z kolei do wnętrz klasycznie urządzonych chętnie kupuje się kasetony sufitowe zmywalne – powlekane, które wykończone są na podobieństwo drewna, z dekoracyjnymi sztukateriami, motywami florystycznymi.

3. Bardzo prosty montaż


Kolejną zaletą kasetonów na sufit 3D jest ich prostota montażu. Niezależnie od tego, czy wybieramy kasetony sufitowe zmywalne z powłoką czy też te wykonane z samego styropianu, możemy zamontować je samodzielnie.

Zmywalne – powlekane kasetony na sufit oraz kasetony styropianowe klei się do sufitu z wykorzystaniem specjalnych klejów, zapewniających mocny i pewny chwyt.

4. Możliwość malowania


Niektóre kasetony możemy także malować na różne kolory. Taka możliwość dotyczy kasetonów bez powłok – wykonanych w całości ze styropianu. Można wtedy łatwo je odnawiać.

Odnowienie najczęściej nie jest potrzebne wtedy, gdy wybieramy zmywalne kasetony sufitowe. Aby je odświeżyć, wystarczy tylko przetrzeć je ściereczką.

5. Przystępne ceny


Nie zapominajmy również o jeszcze jednej ważnej zalecie, którą cechują się kasetony sufitowe 3D – to ich bardzo atrakcyjna cena.

Z jedną sztukę zapłacimy zwykle od około 1,5 złotego do 10 złotych w zależności od tego, jaki wzór wybierzemy. Najtańsze są zwykłe kasetony styropianowe – więcej zapłacimy z kolei za wyższej klasy kasetony sufitowe powlekane.

Z aktualnymi cenami produktów tego rodzaju można zapoznać się już teraz on-line na stronach internetowych producentów, a także w sklepach, które prowadzą sprzedaż takich materiałów wykończeniowych.

Zatem jeśli szukasz atrakcyjnego sposobu na wykończenie sufitu w swoim domu, wybierz wysokiej jakości kasetony sufitowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *