Wybór programu CAD

Jeśli niezbędne jest wybranie w firmie programu specjalistycznego, jakim jest program CAD bardzo ważne jest zapoznanie się z różnymi produktami dostępnymi na rynku. Pozwala to dopasować program do specyfiki działania firmy. Ma to kluczowe znaczenie z punktu widzenia efektywności realizowania pracy przy wykorzystaniu konkretnego oprogramowania branżowego.

Popularny program SolidWorks

Jednym z atutów solid works jest jego popularność na rynku programów CAD. Program dostępny jest na rynku od wielu lat, co sprawia że na rynku występuje jego wiele wersji. Dodatkowo zalety posiadane przez program przekłada się na to, że wielu projektantów posiada umiejętności korzystania z tego oprogramowania. Jest to duża korzyść dla firm, które chcą wdrożyć to oprogramowanie. Na tle innych programów CAD solidworks cena jest przystępna nawet dla indywidualnych użytkowników. W tym względzie nie jest konieczne decydowanie się na wieczystą licencję. Dużo niższa solidworks cena dotyczy licencji na rok czasu. Decydować można się również na dostęp do programu na trzy miesiące, co pozwala wygodnie sprawdzić jego możliwości.

Koszt zakupu programu

Na solidworks cenę, jak w przypadku każdego oprogramowania będzie wpływała wybrana licencją. W tym względzie warto jest dokonać analizy jak w firmie będzie użytkowany program. Z jednej strony oprogramowanie może być używane jedynie w wybranych urządzeniach w biurze projektowym. Z drugiej strony solid works może być używany w różnych miejscach, choćby ze względu na wykonanie przez pracowników pracy formie zdalnej.

Wymienić można takie typy solidworks licencje jak:

– przypisana do komputera,
– online,
– sieciowa. Jeśli w firmie pracownicy realizują pracę zarówno w biurach, jak też zdalnie doskonale sprawdzi się solidworks licencja w formie online. Taka licencja pozwala na korzystanie z programu na różnych komputerach i w różnych miejscach. Wystarczy dostęp do Internetu. Istnieje również możliwość pracy w trybie offline, gdy solidworks licencja będzie przypisana do konkretnej maszyny. Natomiast sieciowa licencja łączy wiele licencji pod jednym numer seryjnym. Przy takiej licencji solid works będzie mógł być zainstalowany na serwerze. Użytkownicy programu mogą korzystać z konkretnej licencji dostępnej na serwerze po uzyskaniu do niego dostępu z komputera. Takie rozwiązanie sprawdzi się w firmach, w których konieczne jest posiadanie oprogramowania, z którego korzystać będzie mogło wielu pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *