Jakie autokary można wynająć?

Wynajem autokarów zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem po znacznym spowolnieniu, które miało miejsce w marcu ubiegłego roku. Autokary wynajmują zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Jakie autokary cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Jakie autokary można wynająć? Odpowiedzi na te pytania zostaną udzielone w dalszej części wpisu.

Pojemność autokaru a klient docelowy

Obecnie na rynku przewozowym dostępne jest kilka rodzajów autokarów na wynajem. Najmniejsze z nich mieszczą do 20 osób i są często wynajmowane przez klientów indywidualnych. Ci wykorzystują tego rodzaju pojazdy do transportu gości podczas przyjęć okolicznościowych. Nieco większe autokary – mogące pomieścić od 35 do 50 osób stanowią największy udział w rynku oferowanych do wynajmu pojazdów. Takimi autokarami interesują się zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi.

Autokary powyżej 50 osób

W tym przedziale największe zainteresowanie żywią przedsiębiorcy, którzy nie zawsze działają w branży przewozowej. Często z wynajmu autokarów o takiej pojemności korzystają właściciele przedsiębiorstw, którzy muszą zorganizować transport pracowników. Tak duże autokary cieszą się również sporym zainteresowaniem wśród biur podróży i agencji turystycznych, szczególnie tych, które działają sezonowo. Jeśli jakieś lokalne biuro oferuje wyjazdy tylko w okresie wakacji – nie opłaca się im utrzymywać autokarów i kierowców przez cały rok. Dużo taniej wychodzi najem autokarów na okres dwóch czy trzech miesięcy.

Wynajem autokarów a trasa przejazdu

Decydując się na wynajem konkretnego autokaru, warto przeanalizować trasę, jaką będzie się on poruszał. Wybierając się w góry, gdzie nie brakuje krętych dróg, warto wybrać mniejszy pojazd. W takiej sytuacji należy również sprawdzić maksymalną wysokość oraz szerokość wiaduktów i mostów, by uniknąć problemów na miejscu. Teoretycznie powinno leżeć to po stronie firmy, która udostępnia pojazd, ale jeśli ma się świadomość istnienia jakieś przeszkody, warto przy wynajmie autokaru o niej poinformować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *