złoto

Jak korzystnie sprzedać złoto?

Inwestowanie w metale szlachetne jest doskonałą formą dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Zarówno złoto, jak srebro są niezwykle cenionymi kruszcami, które w warunkach niepewności ekonomicznej i geopolitycznej stają doskonałym zabezpieczeniem przyszłości. Fakt ten powoduje, że miejsca takie jak skup złota stają się szczególnie widoczne na krajowym rynku.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

W wyniku swoich cech szczególnych metale szlachetne, a szczególnie złoto, charakteryzują się kilkoma niezaprzeczalnymi zaletami, które sytuują je w znacznie ciekawszej pozycji niż inne formy prowadzenia inwestycji. Należy do nich fakt, iż:

– złoto jest powszechnie znanym i akceptowalnym środkiem płatniczym na całym świecie. Nie ważne czy odwiedzimy zwykły skup złota, czy filię banku, zostaniemy potraktowani równie poważnie,
– złoto nie ulega wpływowi inflacji, jego cena jest w pełni regulowana przez rynek,
– złoto wykazuje niezwykłą stabilność cenową. Analizując historię cen na przestrzeni ostatnich lat, z łatwością można dostrzec fakt, iż złoto wykazuje godną pozazdroszczenia stabilność,
– złota na świecie nie przybywa i jest to towar mocno deficytowy. Prowadzi to do prostego wniosku, mówiącego o zwyżkowej tendencji ceny złota,
– złoto jest towarem niezwykle łatwym w obrocie. Każdy funkcjonujący jubiler, złotnik, skup srebra, czy też zwykły lombard, bez najmniejszego problemu odkupi od nas posiadaną przez nas ilość złota.

Jak zacząć inwestowanie?

Gromadzenie kapitału w złocie, co oczywiste najlepiej jest zacząć w chwili jego dołka finansowego. Nie każdy jednak ma czas i umiejętności, aby analizować zachowanie się ceny złota na giełdzie. Dla takich osób wystarczą odwiedziny w punktach stacjonarnych, skupach złota lub srebra, a także mennicy. W tych miejscach bez najmniejszego problemu otrzymamy możliwość zakupu fizycznego kruszcu.
Doskonałym miejscem na rozpoczęcie inwestycji w metale szlachetne jest skup monet. Oferuje on możliwość sprzedaży i zakupu monet kolekcjonerskich i bulionowych o określonym stopie. Cena złota w takiej formie jest ustalana przez sam skup monet, bezpośrednio na podstawie kursu giełdowego, oczywiście zawierając w sobie stosowną marzę.

Czego unikać?

Wiedzą, że skup srebra lub złota – http://www.coinart.pl/ jest jednym z lepszych miejsc na powiększenie zawartości swojego stanu tychże kruszców, należało by również wspomnieć, gdzie tego nie należy robić. Bez wątpienia miejscem w którym nie warto jest kupować złota jest mennica. Powodem tego jest fakt, iż cena gotowej sztabki jest zawsze znacznie większa niż złota z którego została wykonana.
Dodatkowo należy pamiętać o tej zasadzie przy pokusie inwestycji w wyroby jubilerskie, które analogicznie do ceny sztabki, w swojej cenie oprócz wartości materiałów zawierają również koszt wykonania danego przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *