Dlaczego wdrożenie systemu ERP jest tak szybkie?

Pytanie zadane w powyższym tytule jest nieco prowokacyjne. Nie zawsze bowiem wdrażanie rozwiązań ERP jest tak szybkie, jak mówi się o tym w reklamach. Niemniej dzięki specyficznym cechom tego narzędzia, nie jest to proces tak bardzo skomplikowany. Dlaczego?

Formatki i widoki

Dobry system ERP wyposażony jest w system formatek, dzięki którym można w bardzo prosty i szybki sposób wprowadzać nowe dane do systemu. W praktyce oznacza to, że założenie nowego zlecenia lub wprowadzenie danych klienta nie będzie już żadnym problemem.

Dużą zaletą systemów ERP, jest sposób przedstawienia wcześniej wprowadzonych informacji. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wspólnej bazy danych systemu, dzięki której jeden wpis np. w dokumencie magazynowym, wywołuje szereg następstw w innych kartach (np. dokumentacji klienckiej, pracowniczej itd.).

Możliwości integracyjne

Szybkie Wdrożenie systemu ERP jest możliwe również dzięki dużemu potencjałowi integracyjnemu tej platformy programistycznej. Cecha ta wynika przede wszystkim z doskonale dopracowanego API, dzięki któremu wprowadzenie zmian w systemie jest dużo łatwiejsze. Dotyczy to zarówno samego wdrażania systemu ERP, jak i wprowadzania do niego kolejnych poprawek.

O szybkim wdrażaniu systemów ERP świadczy również to, że – jako rozwiązania o strukturze modułowej – mogą one być rozbudowywane o kolejne funkcje, które właśnie w tym momencie są potrzebne. Dzięki temu narzędzie ERP zachowuje pełną elastyczność i to niezależnie od specyfiki, w oparciu o którą musi ono funkcjonować.

Pełne wsparcie

Warto też podkreślić, że szybkie wdrożenie systemu ERP, jest uzależnione również od wsparcia programistycznego. Dobra platforma sprzętowa opiera swoje działanie na rozbudowanym zespole programistów, dzięki czemu jej implementacja w zupełnie nowych środowiskach odbywa się szybko i sprawnie.

Podsumowując, każde wdrożenie systemu ERP to bardzo złożony i problematyczny proces. Niemniej – dzięki wyjątkowym cechom rozwiązań ERP – przebiega on i tak dużo szybciej, aniżeli w innych tego typu rozwiązaniach.

).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *