Dlaczego warto mieć uprawnienia sep?

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się sprawami związanymi z montażem oraz projektem instalacji elektrycznych wie jak wiele uprawnień trzeba zdobyć, by zajmować się tym zawodem legalnie. Dodatkowe certyfikaty i zaświadczenia są niezbędne do tego, by móc zdobywać nowe zlecenia. Dlaczego, więc warto starać się o uprawnienie sep?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Elektryk uprawnienia zdobywa przez całe życie zawodowe. Nic w tym dziwnego. Technologia się zmienia, pojawiają się nowe rozwiązania, zmieniają się też przepisy prawne, które regulują wszystko w budowlance. W związku z tym, sep elektryk to osoba, która jest na bieżąco z aktualnym stanem prawnym i ma wiedzę umożliwiającą mu pracę z określonymi wysokościami napięć. To niezwykle ważne, bo jak wiadomo porażenia prądem elektrycznym mogą doprowadzić do kalectwa, a nawet śmierci.

Uprawnienie sep jest gwarancją tego, że posiadający je fachowiec zna się na swojej pracy. Zdał niezbędne egzaminy oraz udowodnił, że posiada wiedzę, która umożliwia mu wykonywanie obowiązków. Ale nie byle jakie wykonywanie. Chodzi o to, że wszystkie jego projekty są przygotowane w poszanowaniu dla zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu użytkownicy budynku nie muszą się obawiać tego, że pewnego dnia przy włączaniu światła porazi ich prąd. Oczywiście pod warunkiem, że będą oni z instalacji korzystali zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku.

Więcej możliwości

Sep elektryk to osoba o potwierdzonych umiejętnościach. To szczególnie ważne w czasach, w których każdy fachowiec musi walczyć o zlecenia. Konkurencja jest bardzo duża, a zarobki specjalistów wystarczająco atrakcyjne, by konkurencja w zawodzie nie malała. Warto jednak wiedzieć, że elektryk uprawnienia gromadzi przez cały czas. Zdarzają się, więc fachowcy którzy mają czym się pochwalić. Oczywiście uprawnienia te są respektowane przez wielu zleceniodawców. Zdarza się, że to właśnie one decydują o tym, czy elektryk dostanie dane zlecenie, czy nie. Uprawnienia sep są gwarancją tego, że przyłącza elektryczne zostaną wykonane zgodnie ze sztuką. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie zgadza się na ubezpieczenie nieruchomości lub sprzętów, jeśli nie podłączał ich fachowiec właśnie z wymienionymi uprawnieniami. Przyjmuje się, że jeśli dana osoba ich nie ma, to doszło do nieprawidłowego wykonania instalacji, więc odszkodowanie się nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *