Czym się charakteryzuje paleta h1 do użytku przemysłowego?

Przemysł związany z żywnością musi przestrzegać rygorystycznych norm związanych z jakością poszczególnych elementów, które stykają się z jedzeniem. Z tego względu doskonałym wyjściem jest wykorzystanie do transportowania żywności palety h1, która jest sprzętem bezpiecznym i posiada certyfikat jakości.

Dlaczego paleta plastikowa?

Paleta h1 to plastikowa paleta higieniczna, która spełnia wszelkie standardy jakości. Potwierdzają to nadane jej certyfikaty. Przede wszystkim cechuje się gładką powierzchnią, dzięki której możliwe jest zachowanie pełnej higieny w każdych okolicznościach. Po każdym użyciu paletę trzeba po prostu dokładnie umyć, by pozbyć się drobnoustrojów i przeciwdziałać tworzeniu się pleśni. Dzięki temu przedstawiciele firm pracujących z żywnością, na przykład z mięsem mogą mieć pewność, że przy transporcie jedzenie nie odniesie żadnego uszczerbku na higienie.

Warto zainwestować w higieniczną paletę plastikową, ponieważ jest to sprzęt, który będzie służył przez długie lata. Przy odpowiedniej dbałości, jedna paleta może być przydatna w firmie nawet przez kilka lat. Kratki, w które została wyposażona paleta h1 umożliwiają swobodną wentylację, dzięki czemu żywność może mieć odpowiednie chłodzenie oraz cyrkulację powietrza niezbędną do tego, by zachowało swą świeżość oraz wszelkie walory.

Paleta h1 wymiary- lekka i nośna

Wymiary certyfikowanej palety h1 to 1200 x 800 mm. Jest ona w pełni kompatybilna z wieloma systemami używanymi do przenoszenia towaru. Ponadto jest niezwykle lekka. Mimo to jej nośność jest imponująca, ponieważ może udźwignąć aż tonę. Dodatkowym walorem produktu jest odporność na zamarzanie aż do -20 stopni Celsjusza oraz budowa umożliwiająca ułożenie stabilnego stosu pustych palet na sobie. To znacznie ułatwia pracę na magazynie.

Kupując bądź wynajmując paletę plastikową należy zwrócić uwagę na to, czy została wykonana przez renomowanego producenta i czy posiada wszelkie niezbędne certyfikaty poświadczające jakość oraz dopuszczalność kontaktu z żywnością. Decydując się na plastik chronimy także naszą planetę, ponieważ można go po zużyciu przetworzyć i znacznie zredukowana zostaje ilość śmieci. Z kolei palety drewniane po zużyciu nadają się tylko do utylizacji, która jest kosztowna, ponadto w czasie używania jednej palety plastikowej, co najmniej kilka drewnianych rozpadnie się, generując śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *