Bezpieczny transport cieczy – jak to zrobić?

Firmy zajmujące się transportem cieczy poszukują nowoczesnych rozwiązań, które pomogą usprawnić proces. Na szczęście są już rozwiązania, które ułatwiają przechowywanie oraz transport materiałów płynnych. Czym są kontenery ibc i co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

Jak bezpiecznie transportować ciecze?

Transport cieczy jest zadaniem trudnym. Ważne jest wykorzystanie pojemników, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy wstrząsy. Muszą to być pojemniki, które są szczelne i odporne na uszkodzenia. Należy również pamiętać, że często transportowane są ciecze niebezpieczne takie jak paliwa, oleje czy rozpuszczalniki, które muszą być przewożone w specjalnych warunkach zapewniających bezpieczeństwo.

Paletopojemnik jest nowoczesną odpowiedzią na takie potrzeby. Kontener ibc wykonany jest z polietylenu. Jest to materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie płynów.

Zbiornik ibc ma specjalną konstrukcję. Jest on zabezpieczony metalową kratą. Dodatkowo wlew znajduje się w górnej części pojemnika. Dzięki temu ułatwione jest wlewanie cieczy. Umieszczenie wlewu w górnej części zbiornika ibc ma zagwarantować, że ciecz nie wyleje się w trakcie transportu powodując ogromne straty.

Standaryzacja zbiorników ibc

Kontener ibc ma rozmiary, które są ustandaryzowane. Można znaleźć paletopojemniki na 300 litrów, 600 l, a największe pomieszczą nawet 1000 litrów cieczy. Ważne są również ich rozmiary. Kontener ibc dopasowany jest do plastikowych palet wykorzystywanych w trakcie załadunku i rozładunku. Paleta plastikowa jest tak zbudowana, by można było podnieść ją przy pomocy wózka widłowego.

Standaryzacja rozmiarów ma jeszcze jedne cel. Kontenery ibc można ustawić tak, by w magazynie zajmowały jak najmniej miejsca. Jest to bardzo ważne, gdyż znacznie ogranicza koszty magazynowania. Powierzchnia magazynowa nie jest tania. Wykorzystanie mniejszego magazynu wiąże się często z dużymi oszczędnościami.

Paletopojemnik o standardowych rozmiarach łatwiej jest również przewozić. Miejsce w samolocie, samochodzie dostawczym oraz na statku można maksymalnie wykorzystać.

Zbiornik ibc to produkt, który sprawdzi się w każdej firmie, która produkuje, sprzedaje i transportuje ciecz. Warto pamiętać, że każdy pojemnik przechodzi testy, które pozwalają stwierdzić, czy jest on wytrzymały i bezpieczny. Nie można kupować zbiorników ibc, które nie mają odpowiednich atestów. Jest to niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *