Problem przerzedzonych włosów dotyka osób w różnym wieku – do najczęstszych przyczyn łysienia, oprócz czynników genetycznych, można zaliczyć między innymi zaburzenia hormonalne organizmu, choroby skóry takie jak łojotok czy łupież oraz długotrwały stres.
Diagnostyka – czyli od czego zacząć leczenie łysienia
Odpowiednio przeprowadzona, szczegółowa diagnostyka to jeden z najważniejszych elementów całego procesu leczenia łysienia – warto pamiętać o tym, że trafna diagnoza pomoże nie tylko w wyborze optymalnej metody leczenia, ale zwiększy również szansę pacjenta na skuteczne pozbycie się uciążliwego problemu.
Podczas wstępnej konsultacji lekarz, oprócz przeprowadzenia dokładnego wywiadu, powinien zlecić również wykonanie specjalistycznych badań, ułatwiających zidentyfikowanie źródła problemu. W diagnostyce łysienia bardzo często wykorzystywany jest między innymi tzw. test pociągania oraz badanie znane pod nazwą trichogramu. Trichogram to procedura polegająca na zbadaniu pod mikroskopem włosów pobranych z głowy pacjenta – podczas badania przeanalizowany zostaje między innymi stan cebulek, ocenie poddaje się także strukturę włosów.
Mezoterapia igłowa – leczenie łysienia Katowice
Mezoterapia igłowa wykorzystywana podczas leczenia łysienia w Katowicach to zabieg charakteryzujący się wysokim poziomem skuteczności. Na wykonanie mezoterapii decydują się nie tylko osoby zmagające się z problemem łysienia, ale także pacjenci, którym zależy na utrzymaniu zdrowych, mocnych i pięknych włosów.
Podczas zabiegu składniki aktywne takie jak witaminy czy substancje odżywcze i przeciwzapalne są wstrzykiwane w odpowiednie partie skóry, co przyczynia się do zwiększenia efektywności leczenia. Wśród skutków odpowiednio przeprowadzonej mezoterapii igłowej można wyróżnić zahamowanie wypadania włosów, poprawę ukrwienia skóry oraz pobudzenie cebulek i mieszków włosowych.
Leczenie łysienia Katowice – osocze bogatopłytkowe
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszą się coraz większą popularnością – z procedury tego typu korzystają między innymi pacjenci, którym zależy na bezpiecznym i skutecznym zahamowaniu wypadania włosów. Warto pamiętać o tym, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie wiąże się z wystąpieniem reakcji ze strony układu immunologicznego, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdzi się między innymi w przypadku pacjentów uczulonych na kwas hialuronowy.
Zabieg z wykorzystaniem osocza pozyskanego z krwi pacjenta polepsza ukrwienie i odżywienie skóry głowy, oprócz tego przyczynia się także do usprawnienia produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe aktywuje również komórki macierzyste, przyczyniając się do powstania nowych włosów.