Paletopojemnik może sprawdzić się w wielu sytuacjach. Nie bez powodu coraz więcej osób i firm decyduje się, by korzystać właśnie z tego rodzaju rozwiązań. Warto więc przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się nad tym, dlaczego warto korzystać kontenerów IBC?
Możliwość sztaplowania
Zbiornik IBC jest zawsze umieszczony w specjalnej obudowie. Jest to rodzaj klatki, która jest na stałe połączona z platformą w kształcie palety. To proste, ale skuteczne rozwiązanie sprawia, że kontener IBC nadaje się do sztaplowania, czyli układania jeden na drugim. To bardzo ważna informacja, bo pomaga zaoszczędzić miejsce niezbędne do magazynowania zbiorników oraz ułatwia ich przewóz. Specjalna konstrukcja umożliwia podnoszenie zbiorników przy pomocy dźwigów oraz wózków widłowych. To z kolei oznacza, że łatwo jest je przestawiać i w razie potrzeby przewozić. Sztaplowanie umożliwia zwykle postawienie na sobie aż do czterech zbiorników. Oznacza to, że zajmują one cztery razy mniej powierzchni, niż zbiorniki, które nie są połączone z paletami.
Wiele zastosowań
Paletopojemnik ma wiele różnych zastosowań. Oczywiście może on służyć do przechowywania cieczy, ale w gruncie rzeczy nie ma żadnego znaczenia, czy będzie w nim woda, środki do oprysku roślin czy nawet zużyty olej silnikowy. Mnogość zastosowań sprawia, że kontener IBC może przydać się niemal w każdej firmie i domu. Takie zbiorniki doskonale sprawdzają się także jako pojemniki do przechowywania deszczówki, więc można wykorzystywać je w ogródkach.
Wysoka wytrzymałość
Zbiornik IBC jest wykonany z grubego tworzywa oraz mocnej stalowej konstrukcji. Dzięki temu całość jest bardzo wytrzymała i umożliwia korzystanie z paletopojemnika przez wiele lat. Z racji tego, że całość nadaje się do mycia i dezynfekowania, to można bez obaw zbiornik wiele razy opróżniać i napełniać. Warto też podkreślić, że w razie potrzeby kosze od zbiorników można wymienić na nowe. Oznacza to, że w razie popsucia się jednego z elementów paletopojemnika, drugi wciąż może nadawać się do użycia. Na dłuższą metę to ogromna oszczędność oraz możliwość wprowadzenia w życie rozwiązań przyjaznych środowisku. Możliwość naprawy to przecież ostatecznie mniej śmieci trafiających na składowisko.