Wysoki czy niski brodzik? Wiele zależy od sytuacji i wymagań domowników. Jakie zalety posiada pierwszy rodzaj? Kiedy warto go wybrać, a kiedy lepiej z niego zrezygnować? Pora zapoznać się z najważniejszymi informacjami, by przeprowadzić remont łazienki w odpowiedni sposób i nie żałować podjętych decyzji.
Wielofunkcyjny brodzik prysznicowy? To możliwe!
Zalet wysokiego brodzika jest sporo. Szczególnie doceniają go osoby, które pragną urządzić swoją przestrzeń przede wszystkim w praktyczny sposób. Do jednych z głównych korzyści posiadania go należy wielofunkcyjność.
Wysoki brodzik może posłużyć zarówno jako podstawa prysznica, jak i wanna. Dzięki jego budowie możliwe jest położenie się i zaznanie relaksującej kąpieli. Takie rozwiązanie sprawdza się także, kiedy konieczne jest umycie zwierzaka. Brodzik tego typu nie powoduje wylewania się wody na podłogę, przez co można sprawniej wykąpać pupila.
Łatwiejsze utrzymywanie porządku w łazience, czyli jakie zalety posiada wysoki brodzik
Prysznic z funkcją ochronną? Można tak powiedzieć. Przez wysokie ścianki, które posiadają głębokie brodziki, jest niemal niemożliwe, by zabrudzić przestrzeń wokół nich. To pozwala w komfortowy sposób korzystać z łazienki bez obaw o pochlapanie podłogi.
Brodzik wysoki może jednak być uciążliwy pod względem czyszczenia. Większa powierzchnia to więcej pracy. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrej jakości tworzywo, z którego został wykonany, znacznie ułatwia sprawę.
Uwaga, wysoki brodzik nie jest dla każdego
Choć zalet wysokiego brodzika jest mnóstwo, niestety nie brakuje w nim słabszych stron. Po pierwsze, jest trudniejszy w montażu, a więc prace remontowe stają się przez to bardziej wymagające i dłużej trwające.
Po drugie, montując taki brodzik należy pamiętać o osobach, które mają ograniczone możliwości ruchowe. Wysoka rama może być zagrożeniem dla osób z różnego rodzaju schorzeniami ze strony ciała, a także seniorów. Jeśli chce się zadbać o bezpieczeństwo takich ludzi, głęboki brodzik nie jest najlepszym rozwiązaniem.